top of page

אימונים ועבודה: פוסט למתאמן העובד

היה היה פעם, לפני שנים רבות, עו"ד פלילי ששנא להיות עו"ד. כל משאלתו בחיים הייתה לאמן ולהתאמן: משקולות, אומנויות לחימה, תנועתיות, כוח ומהירות, העיקר להתאמן!

אותו עו"ד לאחר מאבקים רבים (במינוס בבנק) הצליח לשבור את מעגל הרשע המכונה "לשכת עורכי הדין" וברח מממלכת בתי המשפט על הטויוטה המהירה בממלכה. זהו סיפורו של האביר אוהד, הנודע בכינויו עו"ד אוהד לוי.

אז מה למדתי? ש"בית הדין למים" הוא מקום אמיתי, אבל גם חמישה עקרונות שיעזרו לכם להתאמן ולאכול נכון, על אף השעות הארוכות והמתישות במשרד. הנה הפוסט למתאמן העובד (קשה):

 1. בכל מה שקשור לאוכל, בין אם המטרה היא לגדול, לרזות, להתחזק, להתחטב וכו' תזונה הינה חלק מרכזי בכל מה שתעשו. מילת הקסם היא "הכנה", failing to prepare= preparing to fail. עשו לכם יום-יומיים מרוכזים בשבוע בהם אתם מכינים מזון לשאר הימים, ארזו בקופסאות, סנדביצ'ים, צידניות או שקי יוטה את האוכל ליום העבודה שלמחרת, ערב קודם לכן. כשיש לכם מזון בתיק, לא תמצאו את עצמכם מורעבים אחרי 7 שעות ללא מזון, אז אתם כבר מוכנים לאכול שוקולד, קרטונים, גלידה, חתיכות סיד ואת הצמח הקטן בפינה של המשרד.

 2. אם אתם מסוגלים/ אוהבים להתאמן לפנות בוקר לפני העבודה, לכו על זה! אם לא, פתרון טוב הוא לא להכנס הביתה אחרי העבודה, להגיע עם תיק ארוז למכון וישר אחרי העבודה לעוף להתאמן. זיכרו! לספה יכולות קסומות ומפתות ומרגע שהתיישבתם עליה, קסם הוודו השחור שלה ב9/10 מקרים, ימנע מכם לצאת חזרה ולהתאמן. אפילו אוהד, החזק באדם נשבה בקסמה האפל של הספה פעמים רבות...

 3. נקודות שיעזרו לכם עם נקודה 2 לעיל –

  • מצאו ענף ספורט שאתם אוהבים ונהנים ממנו. אי אפשר להתמיד לאורך זמן במשהו שלא אוהבים (והגיע הזמן להסתכל על זה בראי של שנים, לא שבועות או חודשים).

  • מצאו פרטנר, מישהו/י שידחוף אותכם כשאתם חלשים ולהיפך.

  • מקום שנמצא בדרך אל/מ הבית/העבודה, יקל עליכם. כשאתם לא צריכים "לנסוע במיוחד" התירוצים מתמעטים.

  • הצהירו בקול לסביבה "היום אני הולך להתאמן". לא חסרים מחקרים שמראים שכאשר אנחנו מצהירים על דבר לעולם החיצון אנחנו מחויבים אליו הרבה יותר.

 4. אל תציבו לעצמכם מטרות חסרות תקדים. גם בעלות הברית לא החליטו לכבוש את ברלין ביום הראשון למלחמה... קרבות, ניצחונות קטנים וטקטיים יובילו לנצחון גדול ואסטרטגי. להוריד 2-3 ק"ג, להרים את הילד עוד 5 פעמים, , לסיים 15 חזרות, לעלות את המדרגות לבית בלי לקבל התקף לב, להצליח אשכרה לתפוס את האוטובוס כשאני מחליט לרוץ אחריו, "לגלח" כמה שניות מזמן הריצה שלכם, מטרות ריאליות קצרות מועד, בסוף הן חוברות להתקדמות אדירת מימדים.

 5. הפעילו את הגוף ככל הניתן במהלך שגרת היום: מדרגות במקום מעלית (כן, קומה 5 עדיין תופס), פגישות הליכה במקום במשרד (לאלה מאיתנו שיכולים), שיחות טלפון בהליכה עם דיבורית במקום בישיבה מול שולחן (אתמול בלי לשים לב עשיתי מעל 4000 צעדים מ-3 שיחות שכאלה), והיד עוד נטויה.

 

זה לגמרי אפשרי, אין מישהו שאין לו באמת זמן, 3-4 שעות בשבוע הן באמת כלום. יש ביממה 24 שעות, אתם ישנים 7, עובדים 9 שעות, זה עדיין משאיר לכם 8 שעות להתאמן.

אל תתרצו לעצמכם, יש לכם גוף אחד בלבד, תשמרו עליו.

bottom of page